Jan Kopka: Příběh bikera

Jan Kopka: Příběh bikera

KOUPIT VSTUPENKU
(přímý odkaz na online pokladnu kina Atlas)

PŘÍBĚH BIKERA – Cesta za hotelem California
VIDEO TEASER
(český prvopřejezd 2 900 km pustou trasou přes mexický poloostrov BAJA CALIFORNIA)
Stručný popis:
Jan KOPKA
– účastník mnoha světových extrémních závodů včetně toho nejdrsnějšího zimního napříč Aljaškou se vydal se dvěma kamarády uskutečnit český prvopřejezd pustou trasou 2 900 km nazvanou Baja Divide přes dlouhý málo obydlený mexický poloostrov Baja California a vše zdokumentovat. Cílem expedice byl legendární hotel California, ležící v úplné špičce poloostrova. Vzhledem k pouštnímu a velice hornatému rázu polostrova byla cesta náročnější, než se čekalo a vše se vyvíjelo jinak, než plánoval. Nakonec se skupina musela už po několika dnech rozdělit a dále po trase pokračoval Jan Kopka již sám. Potýkal se s velmi dlouhými vzdálenostmi, kde nebyla možnost jakéhokoli doplnění vody či jídla, s vedrem, se ztrátou cesty atd.. Samozřejmě nebyla nouze ani o problémy jiného všemožného rázu. Obrovská dřina byla ale vyvážena sice drsnou, ale nádhernou, neustále se měnící přírodou, setkáními s divokými, pro nás exotickými zvířaty a okořeněna nenadálými setkáními s v pustinách osaměle žijícími lidmi či s jinými dobrodruhy a tuláky.
Cesta byla plná dobrodružství, svobody a poznání. Na konci expedice čekal nejen hotel California, ale i procitnutí a znovu objevení staré pravdy!
Celá expedice probíhala vlastní silou bez doprovodných osob a stejně tak i natáčení
dokumentu.

Délka dokumentu: 1:21 min

tel: +420 724 818 718, jankopka@jankopka.cz
www.jankopka.cz, www.1000miles.cz

INFORMACE O AUTOROVI

Jan KOPKA

biker z Jablonce nad Nisou, kterému jsou limity vlastních možností obrovskou výzvou.
Veteránský silničář a dříve účastník bikemaratonů před časem přesedlal na extrémní ultradlouhé závody bez zabezpečení. V roce 2000 se stal prvním našincem, který absolvoval Crocodile Trophy, etapový bikový podnik prašnou, vyprahlou buší za až padesátistupňových veder napříč celou Austrálií. Ochutnal také nejdrsnější outdoorový zimní závod planety na speciálních kolech 1800 km přes zamrzlou Aljašku Iditarod Trail Invitational, který dokonce vyhrál a nejdelší 4 000 km GDR Skalistými horami z Kanady do Mexika. Z dalších jsou to také Silk Race v Kyrgyzstánu v jedněch z nejvyšších hor planety Ťan-šan, kde se účastníci pohybovali ve výškách i 4 000 m n. m. Účastnil se například i extrémů v deštných pralesech Kostariky, pouštích Maroka, v divokém Mongolsku nebo zimních závodů za polárním kruhem.
Expediční sólo přejezd 3000 km málo obydleným mexickým poloostrovem Baja California a natočení filmu z něj je jeho dalším dobrodružným počinem.
Po dvou velmi úspěšných knihách z extrémů v opuštěných koutech světa a mnoha povedených diashow je uvedený snímek jeho filmovou prvotinou. Můžeme říci, že dobrodružný dokument je stejně poutavý a zábavný jako jeho knihy i přednášky.

Základní informace

 • Kód

  119307

 • Název

  Jan Kopka: Příběh bikera

 • Termín konání

  30.11.2021 20:00 - 22:00

 • Místo konání

  dle propozic

 • Hlavní vedoucí

  Tomáš Vopálenský

 • Věková skupina

  12-99 let

 • Sraz účastníků

  Kino Atlas

 • V ceně zahrnuto

  Vstupné

 • Jiná ujednání

  promítá Jan Kopka

 • Cena

  100 Kč


Zpět